Soustředění v Plzni a Velká cena Ostravy

04. 05. 2019

Pět dní po návratu z Islandu jsme odjeli na týdenní oddílové soustředění do Plzně. V ne úplně ideálních podmínkách jsme naplavali celkem 65 kilometrů ve vysoké intenzitě a k tomu jsme přidali celkem 4 těžké posilovny. Chtěli jsme kvalitně nastartovat druhou část sezony s vrcholem na mistrovství světa v Koreji, a to se povedlo.

Po sobotním ranním tréninku v Plzni jsme přejeli do Ostravy, kde se konalo 1. kolo Českého poháru pro rok 2019. I přes velkou únavu jsem si věřila, že můžu zaplavat 50 znak kolem 28,5. To se povedlo skoro na setinu – zaplavala jsem 28,44 a tímto časem jsem dvakrát vylepšila rekord závodu a získala odměnu za nejlepší bodový výkon závodu. Potom mě čekala ještě 200 znak, do které jsem vstupovala trochu nervózněji. Byla jsem hodně unavená a měla strach, že bych mohla zaplavat špatně a závod nevyhrát. Ale vymačkala jsem ze sebe všechny možné síly, které ve mně po soustředění zbyly, zaplavala velmi kvalitní výkon 2:12,2 a vyhrála. Oba časy byly jen nepatrně horší než na závodech v Eindhovenu, a to mě hodně namotivovalo a povzbudilo do další práce, i když jsem věděla, že mě následující týden bude čekat můj nejméně oblíbený reprezentační test na 8x 400 kraul v 5:30 (plavané na nejlepší průměr) a další týden 6x 100 nohy znak ve 3 minutách na nejlepší průměr.