Velká cena Pardubic

19. 05. 2019

Dalšími závody, kterých jsme se zúčastnili, byla Velká cena Pardubic, plavaná jako 2. kolo Českého poháru a zároveň jako poslední možnost splnit limity na mistrovství světa. Náš oddíl plaval z plného tréninku. Pouze poslední den před závody jsme zkrátili odpolední trénink na hodinu. I přes to jsem doufala, že zaplavu kvalitní časy.

Hodně náročný páteční program, kdy jsme na bazéně strávili 7 hodin, nám ale na výkonech moc nepřidal. I tak jsem potvrdila A limit na MS na 50 znak. V sobotu mě čekala 200 znak a já jsem doufala, že se mi podaří limit A na MS pokořit. Zaplavala jsem slušný čas 2:12,4, zvítězila, ale na ostrý limit to nestačilo. V neděli mě čekal můj hlavní závod na 100 m znak, do kterého jsem šla s obrovskou únavou, ale i s velkou chutí zaplavat co nejlépe, ideálně kolem 1 minuty a poprat se o nejlepší výkon závodu ve velice nabitém startovním poli v čele s olympijskou vítězkou Mireiou Belmonte, několikanásobnou světovou a evropskou medailistkou Jakabos, nebo i čerstvou rekordmankou Bárou Seemanovou.. Doplavala jsem opět v limitu A na MS v čase 1:00,35. Tento čas znamenal o pouhý jediný bod nejlepší výkon závodu a jen 10 setin za ostrým limitem na Olympijské hry do Tokia. Během cesty domů jsme se pak naštěstí s tátou domluvili na lehčím týdnu, abychom byli na následující soustředění v tureckém Beleku na 100% připraveni na tvrdou práci.