Média

31. 5. 2017: Pánové, máte smůlu! Nejkrásnější česká plavkyně Baumrtová se vdá

Ona vládne kapalnému skupenství vody, on má blíž k tomu pevnému. To však není důvod, aby lásku nestvrdili manželstvím. Fyzioterapeut skokanů na lyžích Kryštof Kuba k tomu udělal první krok – požádal plavkyni Simonu Baumrtovou (25) o ruku.

25. 7. 2017: Baumrtová skončila ve finále znakařské stovky sedmá, na MS padaly rekordy

Česká plavkyně Simona Baumrtová skončila na MS v Budapešti sedmá ve finále závodu na 100 metrů znak v čase 59,71 vteřiny, kterým se na šest setin přiblížila vlastnímu českému rekordu ze semifinále. Ve světovém rekordu 58,10 vyhrála Kanaďanka Masseová. O další historická maxima se postarali Brit Adam Peaty, který se jako první v historii dostal na prsařské padesátce pod 26 sekund, a Američanka Lilly Kingová na 100 metrů prsa.

8. 7. 2017: Baumrtová si opařila nohu čajem, z mistrovství republiky odstoupila

Plavkyně Simona Baumrtová po zisku dvou medailí na mistrovství republiky v pražském Podolí další nepřidá kvůli kurióznímu zranění. Chomutovská hvězda se opařila čajem a kvůli riziku infekce další starty vzdala. Znakařská specialistka vyhrála polohový závod na 200 metrů a má bronz z nejkratší kraulové trati.

1. 8. 2017: Největšího nepřítele si nosíme sami v sobě, tvrdí Baumrtová

I když schytávala jednu ránu za druhou, nikdy nepřestala věřit. Znakařka Simona Baumrtová po medailových žních v uplynulých letech prošla hlubokou krizí, nepřízni osudu se ale dokázala postavit a minulý týden se na světovém šampionátu v Budapešti postarala sedmým místem na stometrové trati o nejlepší výsledek českých bazénových plavců.

28. 7. 2017: Baumrtová se na dvoustovce rvala s časem i laktátem, chybělo 13 setin

Kvarteto českých plavců zasáhlo na mistrovství světa v Budapešti do pátečního dopoledního programu, z postupu do dalších bojů se ale nakonec neradoval ani jediný. Nejblíže byla znakařka Simona Baumrtová, která na dvoustovce obsadila první nepostupovou sedmnáctou příčku s odstupem třináct setin sekundy.

26. 7. 2017: Baumrtová byla na 50 m znak čtrnáctá, Ledecká čtvrtý titul nemá

Česká plavkyně Simona Baumrtová skončila na mistrovství světa v závodě na 50 metrů znak čtrnáctá

24. 7. 2017: Znakařka Baumrtová zaplavala na stovce český rekord a postoupila do finále MS

Ve výborných výkonech na mistrovství světa v Budapešti pokračuje česká plavkyně Simona Baumrtová. Z šesté příčky z pondělního semifinále se probojovala mezi nejlepší osmičku a zítra tak bude plavat o medaili.

24. 7. 2017: Znakařka Baumrtová postoupila na MS do semifinále stovky

Národní rekordmanka zaznamenala v rozplavbách dvanáctý čas a výkonem 1:00,28 minuty zaostala necelou půlsekundu za svým maximem.